Špindlerův Mlýn

Lyžařské centrum

Špindlerův Mlýn patří mezi vyhlášená a hojně navštěvovaná rekreační střediska Krkonoš. Leží asi deset kilometrů od Pece pod Sněžkou, v údolí řeky Labe při soutoku s Dolským potokem. V zimě je nejvýznamnějším centrem zdejšího dění lyžařský areál ve Sv. Petru. Jsou zde 3 lanové dráhy, 5 vleků a sjezdovky co do délky převýšení a úpravy patří u nás mezi nejkvalitnější. Celý Špindlerův Mlýn pak nabízí lanových drah celkem 5 a vleků 11. Pro milovníky extrémní zábavy je připraven snowpark včetně U-rampy. Pro návštěvníky zmožené celodenním sportováním jsou připraveny hotelové bazény, bowlingové dráhy, nebo třeba parkety diskoték. Od jara do podzimu je Špindlerův Mlýn strategickým výchozím bodem pro výšlapy po okolí.

Moře zážitků ve Špindlerově mlýně

Z města vede celá řada turistických tras až na samé vrcholky hor. Jednou z oblíbených tras na naši nejvyšší horu Sněžku je ta, při níž se přiblížíte ze Špindlu autobusem na Špindlerovu boudu a budete pokračovat po červené značce přes Slunečník a Slezkou boudu až na Sněžku. Tato trasa je dlouhá 9,5 km. Špindlerův Mlýn má pro své návštěvníky kromě přírodních krás připraveny také různé atrakce. Zdejší rozsáhlý aquapark nabízí příjemnou relaxaci všem věkovým skupinám. Zatímco dospělí si mohou zaplavat ve velkém rekreačním bazénu, dopřát si uvolnění v sauně, infrasauně, solné jeskyni, vířívce, nebo si užívat perličkových masážních lůžek a mnohého dalšího, dětem zajistí zábavu tři tobogány včetně oblíbeného člunového, atrakce divoká řeka, bazének se skluzavkou či třeba oblíbené vodní chrliče. Příjemnou záležitostí je bufet přímo u bazénu.  Špindl nabízí také atraktivní bobovou dráhu, která má včetně dopravního zařízení délku 1400 m a při jízdě vám do žil vlije adrenalin nejen průměrný sklon přes 7 procent, ale především 22 zatáček, 5 terénních zlomů a tři tunely. Boby jsou jedno či dvoumístné a samostatně na nich mohou jezdit také děti od osmi let. Za denního světla trať nabízí výhledy na panoramata Krkonoš, jezdí se však i při večerním osvětlení, díky kterému dostává zážitek úplně jiný rozměr. Můžete tu také třeba jen posedět na terase a sledovat jízdu bobů, zatímco si budete pochutnávat na kvalitním občerstvení včetně zdejších výborných grilovaných uzenin.

Ideální místo pro Vaši dovolenou

Velké možnosti aktivního vyžití, relaxace a zábavy, to vše můžete využít ve Špindlerově mlýně, který je tak oblíbeným rekreačním místem. Velký výběr ubytování ve Špindlerově Mlýně, kvalitní nabídka služeb a dnes také příjemné ceny ubytování Vám tak zajistí příjemnou dovolenou ve Špindlerově Mlýně. Stačí si jen vybrat a vyrazit na dovolenou do Špindlu.

Další zajímavosti a tipy na výlet v okolí